Wojciech Kukuczka (15) grając w Poznaniu przeciwko Wiekierze i McNaullowi, zdobył 34 punkty i zaliczył 7 zbiórek. Zdjęcie: Wacław Troszka

Rybniccy koszykarze w końcówce ostatniej kwarty w meczu z Politechniką Poznańską tracili do rywala już tylko pięć punktów. O przegranej zdecydowały dwa niedokładne podania przy wyprowadzaniu szybkiego ataku.
Podopiecznym trenera Włodzimierza Środy zabrakło bardzo niewiele, by realnie myśleć o zajęciu w tych rozgrywkach dziesiątego miejsca. Szanse na wyprzedzenie białostockich Żubrów nadal istnieją, bo MKKS ma dodatni bilans w konfrontacji z tym zespołem. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały jeszcze cztery kolejki, więc odrobienie dwóch punktów straty wydaje się na miarę możliwości rybniczan.
– Mecz w Poznaniu pokazał, że na tym etapie rozgrywek możemy wygrać z każdym. Naprawdę niewiele brakowało, byśmy pokonali tak mocny personalnie zespół. Cieszy to, że walczyliśmy jak równy z równym i że do wysokiej formy po grypie, jaką niedawno przechodził, wrócił Wojtek Kukuczka. Poza tym – z czego jesteśmy w równym stopniu zadowoleni – kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Artur Mrówczyński – komentuje ostatni występ drużyny prezes MKKS Krzysztof Fojcik.
Przed MKKS-em pojedynek z Sokołem Łańcut. Pierwsze spotkanie było bardzo wyrównane do 20. minuty, które rybniczanie przegrali dwoma oczkami. W drugiej połowie Sokoły zdominowały wydarzenia na boisku, wygrywając ją różnicą dwudziestu punktów. Zanosi się na interesujący rewanż.
Po meczu z Sokołem MKKS będzie jeszcze walczył o zwycięstwa z Wózkami Pruszków, Resovią Rzeszów i rezerwami Trefla Sopot. Każde z tych spotkań będzie niezwykle trudne, ale też w żadnym z nich miejscowi koszykarze nie stoją na straconej pozycji.

Politechnika Poznańska – MKKS Rybnik 111:102 (38:31, 27:21, 19:18, 27:32)

MKKS: Kukuczka 34, Mrówczyński 18, Frankowski 15, Kozieł 14, Ochodek 7, Zmarlak 6, Środa 5, Marczyk 3, Grabiec 0.
Politechnika: Wiekiera 29, Stokłosa 25, Sulowski 15, Prus 12, McNaull 12, Radwan 11, Dudek 4, Smorawiński 2, Bogdan 1, Baganc 0.

Wyniki pozostałych spotkań 26. kolejki: BT Wózki Pruszków – Prokom II Trefl Sopot 77:67, Start AZS Lublin – Resovia Milenium Rzeszów 61:52, Siarka Tarnobrzeg – Polonia 2011 Warszawa 87:79, Mispol Żubry Białystok – Sportino Inowrocław 71:75, Znicz Jarosław – Stal Stalowa Wola 77:56, Big Star Tychy – Tarnovia Tarnowo Podgórne 97:66.