Spuścili z tonu

W meczu pucharowym gospodarze spisywali się nie gorzej niż we wcześniejszych pojedynkach do 81. min, kiedy to boisko musiał opuścić po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce Błażej Radler. Grając w osłabieniu, Odra straciła drugiego gola i odpadła z rozgrywek PE. Po pierwszej połowie na stadionie przy Bogumińskiej był remis 1:1. Kolejnego gola dla miejscowych, tym razem strzałem z rzutu karnego, zdobył Iljan Micanski. W spotkaniu z Zagłębiem bułgarski napastnik, powołany na zaplanowany na dzisiaj w Szczecinie mecz reprezentacji Polski z reprezentacją obcokrajowców, nie wpisał się po raz pierwszy na listę strzelców. Piłkarze Zagłębia zrobili to już w 3. minucie, przy swojej pierwszej akcji ofensywnej. Piłkę do siatki po dośrodkowaniu Iwańskiego skierował znany z występów w Odrze Michał Stasiak. W 28. podwyższył Piotr Włodarczyk, dla którego było to drugie trafienie w barwach Zagłębia w tym sezonie. Wynik meczu ustalił w końcówce spotkania po indywidualnej akcji Maciej Iwański.
Mecz z Zagłębiem był piątym z rzędu, bardzo ciężkim pojedynkiem dla graczy Odry. Na wiosnę Zagłębie jest obok Groclinu i Wisły jednym z najmocniejszych zespołów. W ubiegłym tygodniu po jednej kolejce przerwy do gry powrócił kapitan wodzisławian Jan Woś, który za obraźliwe słowa wypowiedziane pod adresem arbitra meczu Widzew – Odra otrzymał karę 5 tys. zł. Za zachowanie w tym spotkaniu karę w wysokości 2 tys. zł nałożono także na trenera Białka. Kolejny mecz piłkarze Odry rozegrają przy Bogumińskiej w najbliższy piątek. Ich rywalem będzie GKS Bełchatów. Wicemistrzom Polski nie wiedzie się w tych rozgrywkach. Nie zdobyli do tej pory punktu i na pewno przyjadą do Wodzisławia po zwycięstwo. Gospodarze z kolei będą się chcieli zrehabilitować za nie najlepszy występ w Lubinie. Można się więc spodziewać po tym spotkaniu dużych emocji.

Zagłębie Lubin – Odra Wodzisław 3:0 (2:0) Stasiak 3., Włodarczyk 28., Iwański 87.
Zagłębie: Ptak – Bartczak, Lacić, Stasiak, Alunderis – Pawłowski (72. Plizga), Jackiewicz, Rui Melo (76. Chałbiński), Iwański, Kolendowicz (83. Gomes) – Włodarczyk.
Odra: Stachowiak – Cichy (68. Jakosz), Malinowski, Kowalczyk, Szary – Kuranty, Woś, Rygel (46. Biskup), Hinc – Socha (46. Seweryn), Micanski.

Zestaw par 21. kolejki, 14.03, g. 17: Odra Wodzisław – GKS Bełchatów, g. 20: Polonia Bytom – Kolporter Korona Kielce.
15.03, g. 16: Ruch Chorzów – Widzew Łódź (Stadion Śląski), ŁKS Łódź – Groclin Grodzisk Wielkopolski, Jagiellonia Białystok – Zagłębie Sosnowiec, Cracovia Kraków – Górnik Zabrze, g. 18.30: Lech Poznań – Wisła Kraków.
16.03, g. 19.15: Legia Warszawa – Zagłębie Lubin.