Chata Staropolska w Mszanie.
Chata Staropolska w Mszanie.

Niewątpliwie akcja związana jest z licznymi kontrolami, które w ostatnim czasie mają miejsce w Chacie Staropolskiej w Mszanie. Jedna z większych akcji policji i sanepidu w tym miejscu, miała miejsce niemal 2 tygodnie temu. 

Przypomnijmy: w niedzielę 18 kwietnia, przed restauracją Chata Staropolska w Mszanie zjawiło się kilka radiowozów policji, wydział kryminalny oraz sanepid. Policjanci postanowili przeprowadzić kontrolę. W kolejny dzień policja wydała w tej sprawie komunikat. Problem w tym, że różnił się on od tego, jak przedstawiali to właściciele restauracji. 

Przeczytaj o tym:  Policyjny nalot na restaurację oraz Restauracja publikuje oświadczenie po komunikacie policji.

Teraz, restauracja Chata Staropolska ruszyła z akcją #Dobryglina, w której oferuje darmową pomoc prawną... dla funkcjonariuszy policji i pracowników sanepidu. Jak informują przedstawiciele restauracji, chodzi o tych funkcjonariuszy, którzy mieli odwagę stanąć po stronie obywateli.

- Czy wiesz, że wypełniając bezprawne rozkazy swoich przełożonych łamiesz podstawowe prawa Obywateli, którym miałeś pomagać? Czy wiesz, że możesz się na to nie godzić i spróbować przywrócić powagę swojemu mundurowi? Jeżeli jesteś jednym z tych funkcjonariuszy, którzy mieli odwagę powiedzieć "NIE" i stanąć po stronie Obywateli, to możesz anonimowo skorzystać z darmowej porady naszego zespołu radców prawnych ! - informuje Chata Staropolska.

 

Co sądzicie o takiej akcji?

Komentarze

Dodaj komentarz