Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski.

Utrudnienia związane są z rozpoczynającym się, długo oczekiwanym przez wielu kierowców remontem nawierzchni tej drogi. Remont ulicy Mikołowskiej, będącej ważną trasą dojazdową z Rybnika do autostrady A1, spowoduje z pewnością utrudnienia dla kierujących, ruch nie będzie jednak całkowicie zamknięty. 

- Prace będą prowadzone etapami, przy połówkowym zajęciu jezdni, z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej wahadłowej - informuje Agnieszka Skupień z rybnickiego magistratu.

Prace wykonywać będzie wybrana w przetargu firmą „Auto-Trans Asfalty” sp. z o.o. z Gierałtowic, za kwotę blisko 900 tys. zł.

Rybnicki magistrat dodaje, że asfaltowanie jest jedynie doraźnym rozwiązaniem. W urzędzie wiedzą, że ten fragment drogi wojewódzkiej nr 925, od dobrych kilku lat czeka na gruntowną przebudowę.

- Miasto jest przygotowane pod względem technicznym – gotowy jest projekt modernizacji drogi oraz pozwolenie na budowę. Wciąż pozostaje jednak największy problem, jakim jest brak środków na wykonanie tej inwestycji. Szacunkowy koszt przebudowy ok. 3,5 km ul. Mikołowskiej, na odcinku od mostu nad Rudą do granicy miasta, to 70 mln zł. Wysokość tej kwoty wynika głównie z tego, że projekt modernizacji drogi przewiduje nie tylko rozbudowę samej drogi, ale również kompleksową rozbudowę skrzyżowania ulic Mikołowska –Wielopolska- Stawowa, most nad rzeką Rudą oraz wiadukt nad dawną linią kolejową „Kotlarnia” - dodaje rzecznik prasowa.

Przypomnijmy, że planowana jest także przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 925 od granicy z Rybnikiem, aż do Rudy Śląskiej. Więcej: Będzie przebudowa ważnej drogi w regionie. 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz