post image
Zdjęcie: A. Kucharzewska.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej – stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz online. Szczegóły i główne nurty tematyczne zostały przedstawione podczas konferencji poprzedzającej EEC, w której uczestniczył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

– To jest ogromne wyzwanie, ale myślę, że tradycja, waga i znaczenie Europejskiego Kongresu Gospodarczego są na stałe wpisane w kalendarze przywódców europejskich, w niemałej mierze również przywódców światowych, a na pewno nas tutaj, w Polsce – mówił wojewoda Jarosław Wieczorek. Jak zapowiedział, jednym z głównych tematów będzie odbudowa gospodarki i powrót do stanu sprzed 2020 roku. – Szczęśliwie Polska dość szybko odbiła się gospodarczo. Drugi kwartał bieżącego roku daje dużą nadzieję, bo odbiliśmy się i przywróciliśmy ten stan sprzed pandemii, jeżeli chodzi o nominalną wartość PKB. To daje duże szanse, bo również wykorzystaliśmy ten moment, żeby się chociażby w części cyfryzacji bardzo mocno przetransformować – zaznaczył wojewoda.

Wojciech Kuśpik, Prezes Grupy PTWP, organizator EEC, ocenia, że zaskakująca jest skala zainteresowania – zarówno jeśli chodzi o reprezentację największych globalnych firm, jak i polskiego biznesu. Organizatorzy przewidują bowiem, że w kongresie weźmie udział stacjonarnie ponad 5000 gości, a dwa razy tyle będzie śledzić wydarzenie online. Tegoroczna debata ma się skupiać wokół geopolityki, odbudowy europejskiej gospodarki, polityki ochrony klimatu i Zielonego Ładu, transformacji cyfrowej i dynamicznej przemiany sektora energii. 

 

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Komentarze

Dodaj komentarz