Foto: R. Lewandowski
Foto: R. Lewandowski

"Żyć mimo pandemii" - to kolejna akcja jastrzębskich uczniów, którzy w czasie istniejących obostrzeń, docierają z programem animacji do najmłodszych. Do tej pory akcja została zorganizowana między innymi w jastrzębskim Przedszkolu nr 6 i w Szkole Podstawowej nr 13. Są balony, kreatywne zabawy oraz wiele uśmiechu. Wcześniej, nastolatkowie prowadzili akcję "Oswić pandemię".

- Byliśmy także w Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie spotkaliśmy się z dzieciakami i zrealizowaliśmy tam zajęcia z animacjami. Staramy się docierać do kolejnych placówek, by rozweselić jak najwięcej dzieci - podkreśla Jakub Grochowski.

Plany młodych animatorów jest jednak dużo szersze. Do końca roku, chcieliby ze swoim projektem dotrzeć do kolejnych placówek. Tu problemem są jednak ograniczone środki finansowe, które są potrzebne na zakup materiałów do animacji. Dotąd uczniowie mogli liczyć na wsparcie rady rodziców z ZS nr 2, jednak konieczne będzie także wsparcie od osób prywatnych i lokalnych przedsiębiorców. Warto więc odwiedzić facebook'owy profil grupy, by wesprzeć ich w tworzeniu bardziej kolorowej rzeczywistości dla najmłodszych. 

Wejdź na: https://www.facebook.com/sKuMaJTEAM

Pandemia i ograniczone kontakty

Jak podkreślają nastolatkowie, trwająca już ponad rok pandemia wymusiła także wiele zmian w zachowaniach ludzi. Na dłuższą chwilę musieliśmy zrezygnować z wyjazdów i spotkań rodzinnych czy wspólnych uroczystości. Jak jednak podkreślają młodzi animatorzy, ludzie stęsknili się za sobą.

- Widzimy, że w trakcie pandemii ludziom brakuje wspólnych kontaktów. Prowadzimy także imprezy rodzinne, podczas których widzimy, że przez pandemię ludziom brakowało różnego rodzaju aktywności. Teraz chętniej organizują wydarzenia, które umożliwiają spotkanie z najbliższymi - podkreśla Kuba.

Galeria

Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz