Archiwum / Krzysztof Gadowski Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska
Archiwum / Krzysztof Gadowski Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska

 

 

Słowa te, które przypisuje się chińskiemu filozofowi Konfucjuszowi, mogą na pierwszy rzut oka wydawać się banalne.  Jednak uniwersalna prawda zawarta w tym przekazie towarzyszy nam na co dzień.

Ozdoby świąteczne w witrynach sklepowych, kolorowe choinki, kolędy w radiu i wieczna gonitwa za milionem spraw do załatwienia. Tak w skrócie można opisać grudniowe przygotowania do świąt bożonarodzeniowych.  To również czas, kiedy wielu z nas stara się „nadrobić” listę dobry uczynków.  Zasada ta jednak nie dotyczy mieszkańców naszego regionu.

Uprzedzając Państwa oburzenie, nie chodzi o to, że mieszkańcy Rybnika, Żor, Wodzisławia, czy Jastrzębia-Zdroju nie robią dobrych uczynków. Wręcz przeciwnie, nie potrzebują do tego przedświątecznego okresu, gdyż przez cały rok są wrażliwi na otaczającą ich rzeczywistość. Najlepszym tego przykładem była reakcja mieszkańców naszego regionu na krzywdę tych, którzy nie potrafią się sami obronić – dzieci zmagającymi się z poważnymi chorobami. Myślę, że nie ma wśród Państwa osoby, która nie słyszała o małym Mikołaju, czy Nikoli z Wodzisławia. Na początku kwoty potrzebne na kosztowne operacje i  leczenie wydawały się wręcz kosmiczne, prawie nieosiągalne. Jednak to nie stanowiło przeszkody dla Państwa kreatywności. Festyny, licytacje, zbiórki, imprezy okolicznościowe, puszki w sklepach  i przede wszystkim ogromne chęci dołączenia do nierównej walki z chorobą. W połączeniu z  determinacją rodzin Mikołaja  i Nikoli udało się osiągnąć upragniony cel. Cieszę się, że również miałem swój udział w tym masowym akcie dobroci i dojrzałej postawie społeczeństwa obywatelskiego. 

Kiedy ponad 20 lat temu zainicjowałem akcję charytatywną Święta dla Wszystkich, nie spodziewałem się, że na stałe zapisze się w grudniowym kalendarzu miasta. Akcja ta polega na zbiórce produktów żywnościowych na paczki dla mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji. Mimo upływu tylu lat, co roku jestem zaskoczony tym, jak bardzo potrafią Państwo otworzyć swoje serca na potrzeby drugiego człowieka, jak drobnym gestem sprawiacie, że świat staje się lepszym miejscem.  Wszystkie te przykłady to tylko ułamek z Państwa aktywności, które potwierdzają przywołany na początku cytat.  My po prostu lubimy pomagać, mając świadomość, że nasze z pozoru małe działania, wiele znaczą dla tych, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują.

Korzystając z okazji ,życzę Państwu, by nadchodzące Święta Bożego Narodzenia  przyniosły radość, spokój i wzajemną życzliwość.  Nowy Rok zaś niech będzie czasem pomyślności i wielu sukcesów.

Komentarze

  • Bo dają 03 stycznia 2024 14:07W tym problemie dziś w Polsce podobnie jak to już bywało w przeszłości wcale nie chodzi o płace czy o dobro naszych dzieci lecz o celowe wywoływanie inflacji gdyz wowczas większym dochodem z VATu można łatać budżet i zarazem bardziej okraść naród ze zgromadzonych na lokatach zaskurniaków. Dziel i rządz mawiali Rzymianie a my władza bierzemy wisienkę na tym torcie i dzielimy sie taaaaaaaaką gażą jak te święte krowy w TVP. Takie kuźwa Sprawiedliwie. Im droższy ten słomiany Miś którego spalimy tym lepiej dla wladzy bo wiecej zarobi , tłumaczył Bareja. Wiec PIS palił koszrem naszych oszczednosci.. A co na to Solidarni - cieple posadki i to wszystko dla dobra dzieci szczegolnie z tych rodzin zarąbiście bogatych!. Taka Ameryka śpiewał Krajewski ,Sprawiedliwi wybawiciele rządzili za kradzione nam inflacją nasze oszczędności a jak chętnie je rozdawali ,jak by Ich byly . Teraz dalej trzeba rozdawać za to co jeszcze muszą obecnie rzadzacy w cenach podnieść lub pożyczyć z zagranicy do spłaty na to rozdawanie . Nie wierzycie robole j ? ,poczujecie jeszcze we wzroście cen. Kazdy mawiał" bo dają ale nie zauważał ile zabierają" . Dziwne to spoleczenstwo.
  • i znów okazja 31 grudnia 2023 08:10Zaczęło się, rodzice juz dostali zamiast bonow pierwsze pieniadze z 800+, w sklepach padł rekord szalenstwa.Juz jutro znacznie wzrasta placa min brutto ,za tym pójdą wszystkie ceny ,nauczyciele,administracja ,policja slowem, budżetówka tez już wybuchnie ,hiperinflacja PISowska w trakcie .Mozesz Pan już otwierać nowa akcje pomocową pod tytułem "Wesprzyjmy Starucha".Jak Pan sam widzi Rabbi mial racje.Wyciagać pomocowe pieniadze od spoleczenstwa to kazdy z władzą umie. Produkować biednych to głównie Rzad y..
  • PO-PIS 30 grudnia 2023 22:11Jak sie tworzy potrzebujacych.Teraz dajemy az za nadto na dzieci co wywoła inflacje , później będziemy domagać się pomocy dla starych i organizować zbiorki bo nie mają już na chleb. I interes sie kreci .Prawda PO-PISie.
  • hmm 30 grudnia 2023 18:04ZUS juz od wczoraj wyplaca 800+ .W sieci trwa gorąca dyskusja . Najbardziej wymowna przestroga jaką czytałem .:"Wszystkim tym Ktorzy się cieszą z 800+ dla wszystkich tj. biednych i bogatych ,malutkich i dużych, i myślą, że innych zawiść zżera powiem tylko tyle, że gdybym sam nie mieszkał w tym głupim kraju to życzył bym Im aby naprawde uważali aby już za niedlugo nie dostawali nawet 80 000 000+zl na każde dziecko."
  • CoPannato 29 grudnia 2023 12:32Dlaczego nie zrobić tak jak w Szwecji czyli ujawnić dochody (jawny każdego wgląd do każdego innego obywatela PITu ).. . Czy będzie was na taką inicjatywę stać. Nie było by teraz tematu z gażami wielu VIPów.
  • hmm 28 grudnia 2023 21:02...w Gazetach Piszą "Dwa lata wysokiej inflacji nadszarpnęły oszczędności Polaków. Spadła realna wartość oszczędności w bankach, co odbije się m.in. na konsumpcji w przyszłym roku. Obecnie oszczędności polskich gospodarstw domowych wystarczają średnio na pokrycie wydatków przez sześć miesięcy. Zbudowanie w Polsce zasobności takiej jak na Zachodzie zajmie dekady — wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego." a ja Wam mowie ,nigdy nie dogonicie Zachodu bo przyjdą kolejni oszuści i znów je ukradną i tak dalej i tak dalej wciąż powtórki z historii -więc pismaki niech nie pier...ą
  • cd 26 grudnia 2023 14:14...i dodam do poniższego jeszcze : ,wowczas żaden polityczny Premier nie rzuci sobie lekką ręką aby przypodobać sie wyborcom , że o to bez względu ja wiek dziecka i inne On jak będzie rządził zamiast 500+ da ni.. z tego ,ni.. z owego 800+, albo kolejny Premier bo lubi taką a nie inną grupe zawodową ,da ...podwyżkę 30%, gdyz z nie swojego ją będzie finansowal i wówczas co biedni zapracuja to Im cwaniaki nie zagarną, nie wtrącając tych juz nie biednych ponownie do biedy.
  • Czastozmienic 26 grudnia 2023 13:50"Akcja ta polega na zbiórce produktów żywnościowych na paczki dla mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji. "ja dodam takze ,to wszystko sluszne i potrzebne. Jednak chcialbym w tej sprawie poruszyć temat o którym Wy politycy nie chcecie nawet rozwazac. Pomijajac indywidualne przypadki jak utrata zdrowia itp ,chcialby prosić o zastanowienie sie nad temtem "z czego bierze sie bieda",. Moge to ocenic bo kiedys sam bylem biedny. Otóż Panie Pośle ,masowa bieda wcale nie bierze sie czesto z przypadkow indywidualnych .Ona bierze sie przez okradanie spleczenstwa poprzez psucie pieniądza o ktorym rozprawy pisal juz Kopernik czyli inflację a ,ona bierze sie z tego że Wy politycy nie wypracowaliscie metod w ktorych raz ciężko zapracowane pieniądze żaden rząd nie ukradnie nawet gdyby bardzo chciał z realu warosci nominalnej sumy. Idzie taki ubogi czlowiek do pracy ,chce odbić sie od dna finansowego ale co zapracuje to mu zaraz rząd cemami ukradnie. Wy tworzyliście OFE ,oni nie lepsi PPK czy PPE ,kto w dobie inflacji na tym żeruje zyskujac -bez komentarza. Proszę wiec Pana jako polityka, przestańcie Wy bo jak mawiał pewien Rabbbi , pomysłów na wyciąganie pieniedzy to On zawsze będzie miał ,tylko czy Wy -jak dalej sugerowa- będziecie mieli jeszcze jakies swoje ciezko zapracowane pieniadze," ,- przestancie Wy szukac powodow do zbiorek bo od tego sa niezalezne od jakchkolwiek partii organizacje harytatywne ktore owszem należy wspierc a weźcie sie za uzdrowienie systemu monetarnego w taki sposib aby juz nikt nigdy nas nie okradał z oszczednosci. Proponuje może "Krugery" z domieszką złota lub inne lepsze pomysly.

Dodaj komentarz