GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

Piłkarzom z Jastrzębia do zakończenia sezonu na drugoligowych boiskach pozostało pięć kolejek. Sytuacja GKS-u w ligowej tabeli jest nie do pozazdroszczenia. Podopieczni Dawida Pędziałka bardzo potrzebują punktów, a występy przed własną publicznością muszą kończyć z kompletem punktów. W sobotę, 27 kwietnia na stadion przy ul. Harcerskiej przyjechały rezerwy Zagłębia Lubin, z którymi jastrzębianie na jesień zremisowali 1:1. W tym spotkaniu szkoleniowiec z Jastrzębia nie mógł skorzystać m.in. z Zacharczenki, Baranowskiego, Alieo, czy Lecha.
Sobotnie spotkanie GKS rozpoczął dobrze, stwarzając sobie dogodne sytuacje do otwarcia wyniku. Zawodnicy Pędziałka obijali poprzeczkę i słupek bramki przyjezdnych, a na tablicy wyników był cały czas bezbramkowy remis. Do 55. minuty, kiedy to strzałem głową gola zdobył João Guilherme. Miejscowi w końcówce musieli radzić sobie w 10-ciu, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Bednarski. Ostatecznie utrzymali jednobramkowe prowadzenie i mogli dopisać sobie w tabeli trzy bezcenne punkty. 
6 maja zespół z Jastrzębia ponownie zagra na swoim stadionie. Tym razem zmierzy się z Chojniczanką Chojnice, początek meczu o godz. 18:15. 

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Dawid Pędziałek, trener GKS-u

Wygraliśmy ten mecz zasłużenie, byliśmy zespołem konsekwentnym, odpowiedzialnym. Wiedzieliśmy, jaką wagę ma ten mecz, jeżeli chodzi o finisz sezonu i miejsce w tabeli. Zagraliśmy go tak, jak chcieliśmy. Byliśmy dobrze zorganizowani, szukaliśmy swoich szans, mogliśmy ten mecz zamknąć już w I połowy, ponieważ stworzyliśmy sobie znakomite sytuacje strzeleckie. Rozmiar zwycięstwa nie ma jednak znaczenia, liczą się punkty. Wygraliśmy kolejny mecz na swoim boisku, nie straciliśmy bramki, co na pewno jest na duży plus. Ogromne słowa uznania dla moich zawodnik, za ich cechy wolicjonalne. Tego oczekują kibice. Zdajemy sobie sprawę, w jakiej sytuacji się znajdujemy. Jednak tak grający zespół jak dzisiaj, jest w stanie utrzymać się w tej lidze. W starciu z Chojniczanką musimy podtrzymać naszą dobrą serię w meczach domowych. 

GKS Jastrzębie – Zagłębie II Lubin 1:0 (0:0)
Bramka
: João Guilherme (55.)
GKS: Jakub Trojanowski, Bartosz Boruń, Jan Ziewiec, Sebastian Rogala, Jakub Iskra, Konrad Kargul-Grobla, Kamil Jadach (64. Szymon Maszkowski), Karol Fietz, João Guilherme, Michał Bednarski, Mateusz Chmarek (64. David Kabala)


 

Komentarze

Dodaj komentarz