GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

GKS z Jastrzębia po bardzo ważnym zwycięstwie nad rezerwami Zagłębia Lubin, podejmował na stadionie przy ul. Harcerskiej Chojniczankę Chojnice, która cały czas liczy się w walce o awans do I ligi. Jastrzębianie równie bardzo potrzebują punktów, ale po to, aby zachować statut drugoligowców. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek podopieczni Dawida Pędziałka zajmowali 16. miejsce w ligowej tabeli i ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby im wydostać się ze strefy spodkowej. 
Mecz rozegrany w poniedziałek, 6 maja tylko dobrze rozpoczął się dla miejscowych. Po bramce Guilherme GKS prowadził 1:0. Później trafiali już głównie piłkarze z Chojnic i po 68 minutach gry prowadzili 4:1. Wynik przypudrował jeszcze Iskra i jastrzębianie przegrali ostatecznie 4:2, tracąc do bezpiecznej pozycji w ligowej tabeli 3 punkty. 
W ramach 32. kolejki zmagań o mistrzostwo II ligi jastrzębianie pojadą na mecz do Siedlec, gdzie zmierza się z tamtejszą Pogonią, czyli liderem drugoligowej tabeli. Spotkanie to zaplanowano na poniedziałek, 13 maja.

PO MECZU POWIEDZIAŁ 
Dawid Pędziałek, trener GKS-u

Byliśmy do tego meczu przygotowani, jak do każdego innego. Udało nam się otworzyć wynik, mieliśmy też inne sytuacje strzeleckie. Boli fakt, że tracimy dwie bramki w tak istotnym meczu – po stałych fragmentach gry, czyli po elemencie do którego najłatwiej się przygotować. Nawet gdy rywal prowadził 4:2, mieliśmy swoje szanse, aby do tego meczu wrócić. Nie wykorzystaliśmy ich. Przegraliśmy dziś z jakościowym przeciwnikiem, który udowodnił, że aspiruje do awansu do I ligi. My mamy swoje problemy kadrowe, w tym tygodniu wypadło kolejnych dwóch zawodników. Nie możemy jednak na to patrzeć, musimy się pozbierać i przygotować do kolejnego meczu. Uważam, że mamy realną szansę, aby się w tej lidze utrzymać. 

GKS Jastrzębie – Chojniczanka Chojnice 2:4 (1:2)
Bramki: João Guilherme (17.), Jakub Iskra (70.) – Wojciech Szumilas (24.), Valērijs Šabala (31.), Grzegorz Szymusik (58.), Hide Vitalucci (68.)
GKS: Jakub Trojanowski, Bartosz Boruń (73. Szymon Gołuch), Jan Ziewiec, Sebastian Rogala, Jakub Iskra, Konrad Kargul-Grobla (63. David Kabala), Kamil Jadach (63. Szymon Maszkowski), Karol Fietz, João Guilherme (73. Przemysław Lech), Mateusz Chmarek (63. Krystian Mucha), Michał Bednarski. 

Komentarze

Dodaj komentarz