MOK Żory
MOK Żory

45. Żorska Wiosna Młodości

Pierwszy weekend czerwca to od zawsze czas, kiedy najlepsze zespoły i najpopularniejsi artyści odwiedzają nasze miasto. W tym roku, specjalnie dla żorskiej publiczności, na 45. edycji Żorskiej Wiosny Młodości wystąpią topowe gwiazdy polskiej muzyki – Dominik Dudek, Anna Wyszkoni, Bryska i Dawid Kwiatkowski! Widzimy się na dużej scenie w Parku Cegielnia i mamy nadzieję, że fantastycznie spędzicie z nami czas, w cudownej atmosferze i przy najlepszej muzyce.

PROGRAM:

SOBOTA 01.06.2024 r.

17:00 REDLIN

Zespół Redlin zafunduje nam istne folkowe show, usłyszymy muzykę bliską ludziom, okraszoną energią i nowoczesnym brzmieniem.

18:30 COAST PATROL

Koncert zespołu generującego niesamowitą energię i silny emocjonalny przekaz. Coast Patrol to formacja z Górnego Śląska, tworząca od stycznia 2016 r. szeroko pojętą muzykę elektroniczną z elementami Rocka, Popu oraz RnB.

20:30 DAWID KWIATKOWSKI

Dawid Kwiatkowski to jeden z najpopularniejszych wokalistów popowych młodego pokolenia. Jest również autorem tekstów i laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Kwiatkowski jest obecnie czołową postacią rodzimej popkultury.

Dawid Kwiatkowski to nie tylko muzyk, ale także osobowość telewizyjna. Wziął udział w programach rozrywkowych jako juror, uczestnik i gość specjalny. Ponadto użyczył swojego głosu postaciom                            w popularnych filmach animowanych.

NIEDZIELA 02.06.2024

17:00 DOMINIK DUDEK

Artysta muzyk, saksofonista, gitarzysta i wokalista, sam pisze teksty. Zwycięzca 13 edycji „The Voice of Poland”. zdobył serca słuchaczy swoim obyciem scenicznym, charyzmą i niesamowitym głosem. Utwór „Be Good”, który był jego pierwszym singlem po „The Voice”, znalazł się na listach przebojów wszystkich stacji radiowych w Polsce.

18:30 BRYSKA

Bryska to artystka, wokół której twórczości nie można przejść obojętnie. Jej wyjątkowy wizerunek sceniczny oraz bajkowy głos zdobył serca wielu fanów. Ta eteryczna różowowłosa wróżka szturmem podbiła polskie listy przebojów.

20:30 ANNA WYSZKONI

Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej doświadczonych i cenionych polskich wokalistek. Ma w swoim dorobku imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień i ponad pół miliona sprzedanych płyt. Wszystkie jej albumy osiągnęły status złotej, platynowej lub podwójnie platynowej płyty.

Każdy koncert artystki to porywające widowisko z bogatą oprawą multimedialną. Artystce towarzyszy 6-osobowy zespół pod kierownictwem jednego z czołowych polskich gitarzystów, Marka Raduli.

W trakcie koncertów wspieramy Ignasia Bródkę:

Ignaś choruje na czterokończynowe Mózgowe Porażenie Dziecięce. Nie potrafi siedzieć, chodzić. Jest całkowicie zdany na opiekę swojej mamy, która tygodniowo pokonuje setki kilometrów aby zapewnić Ignasiowi odpowiednią rehabilitację. Rocznie ma ok. 8 turnusów rehabilitacyjnych. Aktualnie czeka na  operację biodra w klinice w Niemczech. Koszt takiej operacji to 140 tys. zł. Do tego dochodzi zakup pionizatora oraz specjalistycznego wózka, które są  niezbędne przy chorobie Ignasia. Potrzebna jest również systematyczna rehabilitacja, której miesięczny koszt to ok. 5 tys. zł.  Mama Ignasia prosi o pomoc w zebraniu potrzebnej kwoty.

SPONSOREM GŁÓWNYM 45. Żorskiej Wiosny Młodości jest:

  •  Nifco - Korea Poland Sp. z o.o.

Pozostali sponsorzy:

  • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Żory Sp. z o.o.
  • Tower School of English
  • Firma BMT S.C.

Organizatorami 45. Żorskiej Wiosny Młodości są Miejski Ośrodek Kultury w Żorach oraz Miasto Żory.

Komentarze

Dodaj komentarz